STRONA GŁÓWNA


 STOWARZYSZENIE


Kim jesteśmy
Statut stowarzyszenia
Władze stowarzyszenia
Deklaracja członkowska

 O NAS


Członkowie
Nasze sukcesy
Maratończycy
Maratończycy - wyniki
Wspomnienia z biegów
Falstart w mediach
Puchar Falstartu

 BIEGAJ Z NAMI


Wspólne treningi
Wspólne wyjazdy
Nasze trasy biegowe
Kalendarz biegów

 KONTAKT


    falstart.chrzanow@wp.pl

 

    KRS        0000364846

    NIP         628-224-17-74

    REGON   121381149


 GALERIA


Galeria

Bieganie po studencku…

21-05-2011


15 maja, w ramach krakowskich juwenaliów, Uniwersytet Ekonomiczny zorganizował  II Bieg UEK-u. Uczestnicy mieli do wyboru dwa dystanse: 3,2 lub 8 km.      Podobnie jak w roku ubiegłym biegacze rywalizowali w niesprzyjających warunkach pogodowych. Intensywny deszcz nie opuszczał sportowców do samego końca. Mimo tego w zawodach wystartowało ponad 300 osób.

 

      Start biegu zlokalizowany był na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego. Bieg rozgrywano na przeszło 1,5-kilometrowej pętli. Trasa prowadziła w kierunku głównej bramy uczelni, po czym skręcała w ulicę Rakowicką, a następnie ulicami Olszańską i Al. Płk. Beliny - Prażmowskiego wracała do punktu wyjścia. Główne obowiązki organizacyjne przejął na siebie prężnie działający parlament studencki UEK-u.

 

Początek biegu

 

      Liczne kałuże znajdujące się na trasie  szybko przestały być problemem. Intensywnie padający deszcz i tak ‘zalewał’ biegaczy ze wszystkich stron.

 

      W pewnym momencie, zapewne w wyniku przemoczenia i wyziębnięcia, zacząłem zastanawiać się nad ilością pokonanych okrążeń. Na szczęście mój problem rozwiał biegnący od pewnego czasu obok mnie inny mężczyzna, udzielając mi podpowiedzi - 'piąte!' Odpowiedziałem, że jeszcze tylko kilka minut i jesteśmy w domu, to co podkręcamy ??? :)

 

      Pokonanie 8-kilometrowej trasy zajęło mi 39:11. Nie jest to może imponujący wynik, ale jak dla mnie, początkującego biegacza-amatora, to i tak duży wyczyn. Jak to mówią doświadczeni biegacze: złamane 40 minut, szkoda tylko, że na dystansie 8 kilometrów :(

 

      W przyszłym roku prawdopodobnie również wezmę udział w tych zawodach. Mam jednak nadzieję, że wówczas pogoda będzie dla nas bardziej łaskawa...

Zatem do zobaczenia za rok na tejże trasie…

 

Grzegorz Raźniak

 

 

Zdjęcia pochodzą z archiwum organizatora biegu.PowrótBIEGAJ Z NAMI


Wspólne treningi

 

<tymczasowo zawieszone>


 DOŁĄCZ DO NAS


FACEBOOK

 STRONY O BIEGANIU


maratonypolskie.pl
bieganie.pl
jak-biegac.pl
wbiegu24.pl
www.nasze-bieganie.pl
biegajznami.pl
maratony24.pl
treningbiegacza.pl
runners-world.pl

 PRZYJACIELE


ZADYSZKA OŚWIĘCIM


KTK CHRZANOW

LIOOSYS CMS - web content management